Firmalar internetin gücünü keşfettikçe, SEO hizmetleri, Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) küçük-büyük işletmelerin olmazsa olmaz bir gereksinimi haline geldi.

SEO Hizmetleri
Oba Bilişim Seo Hizmetleri

Eskiden firmalar kendilerini tanıtmak için en basitinden broşür basar ve yakın konumlarında bu broşürleri dağıtırdı veya bütçesi biraz daha fazla olan firmalar farklı mecralara reklam verirdi. Ancak müşteri trendleri değiştikçe bu tür yaklaşımların getirisi azaldı. Eskiden firmalar “biz buradayız” diye müşterilere ulaşmaya çalışırken artık müşteriler “x işi yapan firma nerede” gibi sorularla firmaları aramaya başladı.

İşte SEO burada devreye giriyor. Yaptığınız işi en iyi anlatan anahtar kelimeler üzerinden yapılan çalışmalarla, verdiğiniz hizmeti arayan müşteriler sizi arama motorlarında ilk sıralarda bulabiliyor böylece iş hacminizi genişletebiliyorsunuz.

SEO çalışmalarında bir çok farklı detay bulunmaktadır. Yani tek bir çalışma yaparak SEO’da güçlü olunabilmesi mümkün değildir. Site açılış hızından, verilen linklere, alınan linklerden sayfa yapılarına kadar farklı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Website Tasarımı hizmeti alan birçok firma, sadece web site tasarımıyla internetteki varlıklarını güçlendirdiklerini, bunun bulunabilirlik için yeterli olduğunu düşünmektedir. Ancak bu çok yanlış bir algıdır. Web Tasarım hizmetimizin açıklama sayfasında görebileceğiniz gibi, Web Siteniz işletmeniz ise SEO’nuz CEO’nuzdur.

Elbette bir işletmenin bulunabilirliği sadece SEO ile de sınırlı değildir, internet dünyasında varlığını kanıtlamak isteyen bir işletme aynı zamanda Sosyal Medya Yönetimini’de başarılı bir şekilde yönetmelidir. Bu konuda da Sosyal Medya Danışmanlık hizmetimize göz gezdirebilirsiniz.

SEO çalışmalarıyla ilgili detayları blog sayfamızdan takip edebilir, sorularınızı bize iletişim bölümünden veya oba@obabilisim.com adresimizden iletebilirsiniz.